Čekejte prosím...

Nejlepší hlasové překladače

Doba pokročila, jazyková bariéra ovšem stále přetrvává. Ne každý mluví plynule několika jazyky, aby se na dovolené mohl spolehlivě domluvit. A právě za tímto účelem vznikly hlasové překladače. S jejich pomocí budete schopni domluvit se s cizincem ve vlastní řeči. |

Easy Language Translator (Android) (iOS)

Easy Language Translator je jedním z nejlepších překladačů pro Android, který v této chvíli můžete pořídit. Služba od Nyxcore je poskytována zdarma. Překladači dominuje rozsáhlá nabídka jazyků, celkem jich je více než 100. A kromě velkých světových jazyků tu najdete i češtinu. Obsahuje jak klasický textový překladač, tak i hlasový a to ze strany uživatele i aplikace. Stisknutím příslušného tlačítka si necháte přeložený text přečíst, můžete si ho i sami nadiktovat.

V nabídce ovšem chybí režim konverzace. Pokud tedy chcete mluvit s cizincem ve své rodné řeči, sáhněte raději po jiné aplikaci. V končinách, kde není dostupné internetové připojení, si navíc vůbec nepopovídáte. Abyste mohli využít služeb této aplikace, musíte být připojeni k internetu. Pokud lpíte na perfektním uživatelském rozhraní, Easy Language Translatoru se vyhněte obloukem. Grafické zpracování totiž není příliš povedené. Na první pohled působí zastarale. Navíc kombinuje nesourodé barvy, což celkový dojem kazí. Všechna potřebná tlačítka ale najdete tam, kde byste je hledali. 

Google Translator (Android) (iOS)

Google Translator sice není klasický hlasový překladač, jedna z funkcí ale právě tuto možnost přináší. Přesněji řečeno dvě funkce. Místo manuálního zadávání textu k překladu ho můžete aplikaci jednoduše říci. Ta každé Vaše slovo zaznamená a během několika sekund se zobrazí i samotný překlad. Největším tahákem ovšem zůstává režim konverzace.

Během ní se obrazovka Vašeho mobilního telefonu rozdělí na dvě části. V dolní části každé z obrazovek naleznete tlačítko mikrofonu, po jehož stisknutí začne Google překladač zaznamenávat Váš hlas. Jeho překlad se přečte Vašemu konverzačnímu partnerovi, který činnost zopakuje. Funkce je užitečná, rozhodně ale nečekejte stoprocentní preciznost.

S některými větnými celky si překladač nedokáže poradit. Často tak dochází k situacím, kdy druhá strana nechápe, co jste měli na mysli. Pro nejpoužívanější konverzační fráze však funguje spolehlivě. Režim konverzace je dostupný  pouze v mobilních zařízeních s operačním systémem Android a iOS. V rozšíření pro prohlížeče a webové aplikaci byste jej hledali marně. Je ale dostupný zdarma.

iTranslate Translator (Android) (iOS)

Tento nádherný a funkční překladač je zcela zdarma. Stáhnete si ho do svého mobilního zařízení s operačním systémem Android i iOS a můžete si užívat jeho pokročilých funkcí. Těch využívají nejen cestovatelé, ale i studenti pro krátké i dlouhé textové překlady.

V základní službě totiž naleznete také klasický textový překladač, který navíc disponuje porovnáváním překladů s Googlem, Microsoftem a dalšími známými službami na tomto poli. Mezi hlavní domény ale patří  i hlasový překlad, díky němuž nemusíte zdlouhavě vypisovat slovo po slovu. Stačí slova nadiktovat a počkat na výsledek. Ten si navíc můžete přehrát.

Jde tedy o výbornou pomůcku pro studenty, kteří mají možnost rychle a jednoduše poslechnout výslovnost výrazu. Díky porovnávání s výše uvedenými službami pak dostanete poměrně přesný výstup. Nechybí ani režim konverzace. Ten funguje úplně stejně jako u dalších aplikací. Stačí tedy stisknout tlačítko a začít mluvit ve vybraném jazyce. Váš konverzační partner poté dostane překlad buďto v podobě textu, nebo hlasu. Záleží jen na Vás a Vašem výběru.

V tomto režimu ale není dostupných všech 90 jazyků. Ke snadnému a příjemnému používání dopomáhá dobře navržené uživatelské rozhraní. Veškeré režimy a tlačítka jsou přesně tam, kde mají být. Aplikace se navíc oblékla do moderního kabátku složeného z jednoduchých ikonek a ladících barev. Jediným negativem je časté zobrazování reklam.

Naver Papago (Android) (iOS)

Navar Papago sice nepodporuje češtinu, ale mohl by se Vám hodit při cestování po Asii. Za touto aplikací stojí korejská společnost Naver. A jejím cílem je nabídnout světu kvalitní překladač asijských jazyků. V nabídce tak naleznete korejštinu, japonštinu, čínštinu či thajštinu. Tvůrci nezapomněli ani na světové jazyky. Díky podpoře angličtiny, němčiny či ruštiny tak má Naver Papago hodnotu i pro západní země. Stažením jedné aplikace totiž dostanete nejen klasický textový překladač, ale také překlad s pomocí fotoaparátupřekladač webových stránek, slovník a hlavně hlasový překladač. 

Hlasovým překladem si totiž neuvěřitelně zjednodušíte práci. Nemusíte nic zadávat, stačí dát aplikaci pokyn, že budete mluvit. Ta každé Vaše slovo zaznamená a přeloží do jednoho z vybraných jazyků. Samozřejmostí je režim konverzace čili překlad mluveného slova v reálném čase Vašemu konverzačnímu partnerovi. Pokud pomineme široké spektrum funkcí, je třeba vypíchnout zejména opravdu povedené uživatelské rozhraní. Vhodná kombinace barev, jednoduchá a přehledná grafika dělají z této aplikace nástroj, s nímž budete s radostí pracovat. Navíc je zcela zdarma.

Talkao - Talk/Translate (Android) (iOS)

Talk/Translate od společnosti Talkao je exkluzivní  mobilní aplikací. Na zařízení s operačním systémem Android a iOS si ji můžete nainstalovat zcela zdarma a vyzkoušet, jestli jsou její vysoká hodnocení oprávněná. Jednou z hlavních funkcí je režim konverzace. Jak už název napovídá, ten Vám umožní komunikovat s cizincem v češtině. Talk and Translate v tomto režimu podporuje 44 jazyků. Dalších 36 se pak odemkne v klasickém překladači. Na ten opět můžete mluvit, ale budete mít možnost požadovaná slovní spojení zadat i manuálně.

Potěší také možnost úpravy pravopisu a návrhu dalších vhodných slov. S těmi si pak můžete  sami pohrát a docílit tak ještě vyšší kvality přeloženého  textu. Najdete tu i historii překládaných výrazů. Často  překládaná slova a fráze tak můžete jednoduše vytáhnout z tohoto slovníku a ušetřit spoustu času jejich opětovným vyhledáváním. Talk and Translate nabízí i příjemné uživatelské rozhraní. Dobrý dojem z jednotné grafiky kazí přítomnost reklam.

LETNÍ KURZY 2024

Právě probíhá zápis! Neváhejte a vybírejte z naší nabídky! 


  • ceny již od 1820 Kč (bez DPH)
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • kurzy začínají v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2024

PODZIMNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat podzimní kurz! Vyberte si z naší nabídky!


  • ceny již od 3520 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/od 3740 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3960 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 220 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • podzimní kurzy začínají v týdnu od 16. 9. do 20. 9. 2024

SLEVY & BENEFITY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji!

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 25 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00
Česká republika

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

esp-olomouc@email.cz

FACEBOOK