Čekejte prosím...

Nejlepší nástroje pro online výuku

V situaci, kdy není možné scházet se s lektorem osobně, je ideální alternativou výuka online. E-learning již dávno není ve svých počátcích a k dispozici máme velké množství cest, jak potřebné informace a materiály ke studentům doručit. Některé služby navíc v reakci na momentálně nastalou situaci zpřístupňují své jinak placené služby zcela zdarma. 

Nejefektivněji se online výuka realizuje při video hovorech. Takové setkávání s lektorem Vám umožní procvičovat mluvený projev, ihned se ptát na nejasnosti, trénovat přímý poslech a živou komunikaci. Lektor se také může snadno přizpůsobit Vašim momentálním potřebám a reagovat naživo.

Classflow (https://prod.classflow.cz/classflow/#!/)

Classflow Vám umožňuje vytvořit vlastní lekci nebo online tabuli, kterou v reálném čase také můžete nasdílet kvízy, testy a další. Služba je navíc oproti jiným dostupná i v češtině, což může spolupráci učitelů a studentů výrazně ulehčit.

FaceTime (https://support.apple.com/cs-cz/HT204380)

Pokud máte iPhone, iPad či Mac, jistě důvěrně znáte FaceTime. Prostřednictvím něj se totiž můžete jednoduše a zdarma propojit s ostatními uživateli Apple produktů – samozřejmě jen tehdy, když máte k dispozici internetové připojení. 

Google Duo (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.tachyon&hl=cs)

Vyzkoušet můžete i Google Duo, který pracuje přes telefonní číslo a dobře funguje pro one-on-one lekce. Google Duo je aplikace s nejkvalitnějšími videohovory. Je jednoduchá, spolehlivá a funguje na telefonech a tabletech Android a iOS, na chytrých zařízeních i na webu.

Google Hangouts (https://hangouts.google.com/)

Pokud již máte svůj účet u Googlu, budete mít automaticky také přístup k jejich službě Google Hangouts, která je obdobou známější služby Skype. Google Hangouts umožňuje bezplatné videohovory, hlasové hovory nebo klasický chat. Můžete si povídat mezi čtyřma očima nebo ve skupinovém chatu s partou přátel a sdílet, co potřebujete s použitím fotek, videí, map, smajlíků emoji nebo animovaných obrázků GIF, ať už jste kdekoli.

Libovolnou konverzaci můžete jediným klepnutím převést na videohovor, při kterém můžete komunikovat až s 10 lidmi. Telefonovat můžete z počítače i zařízení Android a iOS, přičemž volání ostatním uživatelům služby Hangouts je zcela zdarma. Aplikaci Hangouts můžete propojit se svým účtem Google Voice a pak pomocí ní telefonovat, posílat zprávy SMS a používat hlasovou schránku. Spojit se s kontakty na zařízeních Android a iOS se můžete i na webu, konverzace budete mít vždy synchronizované na všech svých zařízeních. Kontaktům můžete napsat kdykoliv, i když zrovna nejsou online.

Pokud chcete mít kromě videohovorů také hezky zorganizované zadávání a odevzdávání úkolů, sdílení materiálů a zadávání kvízů, pomůže vám v tom Google Classroom – slouží jako ideální doplněk k některé z již zmíněných platforem. Jednoduché sdílení materiálů je možné i přes Google Docs – služba umožňuje i jejich editaci a správu, je zcela zdarma a poskytuje velké úložiště. 

Jitsi (https://jitsi.org/)

Pokud byste se se svými studenty rádi potkali v rámci videokonference, bezplatně je to možné uskutečnit například na Jitsi

LearnCube (https://www.learncube.com/)

LearnCube byl vytvořen přímo za účelem simulace výuky v běžné třídě. V současnosti je zřejmě nejoblíbenějším nástrojem této kategorie. Funguje v internetovém prohlížeči, odpadá tedy potřeba cokoliv stahovat a instalovat. Součástí jsou interaktivní online tabule, interaktivní zvuk a video, chat, funkce simulující studentovo zvednutí ruky a přihlášení se o slovo, snadné sdílení souborů, nahrávání výuky, systém pro zadávání domácích úkolů a jejich vyhodnocení lektorem, rozvrhy a plánování výuky. 

Microsoft Teams (https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software)

Velikou výhodou platformy Microsoft Teams je možnost širokého zázemí. V soukromém týmu, který s lektorem, případně také s dalšími studenty, vytvoříte, můžete, kromě videohovorů, chatovat či sdílet soubory nebo při samotných lekcích pracovat ve sdíleném souboru. Pro práci v programu je ale nutné mít k dispozici licenci Microsoft Office 365. S pomocí Microsoft Teams se můžete podělit o své názory a vyjádřit svou osobnost, posílat GIFy, nálepky a emoji ve skupinových chatech i individuálních konverzacích. 

Stisknutím jednoho tlačítka okamžitě přejdete ze skupinového chatu do videokonference. Ať už má tým 2, nebo 10 000 členů, může se sejít na jednom místě, a to bez ohledu na to, z kolika míst se připojí. Můžete volat a přijímat hovory v rámci interních i externích skupin pomocí funkcí pro volání, telefonní systém, volací plán nebo přímé směrování v Microsoft Teams. V Teams můžete také snadno najít, sdílet a upravovat soubory v reálném čase pomocí známých aplikací, jako je Word, PowerPoint a Excel.

Skype (https://www.skype.com/cs/)

Skype výuka je moderní způsob výuky cizího jazyka, která probíhá online přes internet pomocí programu Skype, který umožňuje videohovory, internetové telefonování, sdílení obrazovky, nahrávání hovorů, posílání souborů a zasílání zpráv. Skype výuka je vhodná jak pro jednotlivce, tak i pro dvojice či menší skupiny. Skype umožňuje videohovory na kvalitní úrovni mezi dvěma a více počítači, a to zcela zdarma. Lektor tak může komunikovat se studenty všude, kde je přístup k rychlému internetu.

Skype lekce probíhá jako klasická hodina, ale má tu výhodu, že studujete v pohodlí svého domova či firmy a komunikujete s lektorem pomocí mikrofonu a webové kamery. Pokud skype nepoužíváte, můžete si ho zdarma stáhnout na https://www.skype.com/cs/get-skype/ a je dobré si ověřit, zda máte k dispozici vysokorychlostní připojení, web kameru a mikrofon (zabudovaný) nebo sluchátka s mikrofonem. 

Pomocí integrovaného sdílení obrazovky můžete během hovoru snadno sdílet prezentace, fotky nebo jakýkoli jiný obsah na obrazovce. Pozor, v době, kdy sdílíte obrazovku, Vás druhá osoba neuvidí. Obrazovku můžete sdílet tak, že během hovoru kliknete na tlačítko +Další možnosti a zahájíte sdílení obrazovky. Skype umožňuje nahrát celý hovor, tedy výuku. Díky tomu umožníte studentům se k hodině vrátit. Hovor nahrajete tak, že kliknete na tlačítko +Další  možnosti a spustíte nahrávání.

Sdílet můžete fotky, videa a ostatní soubory do velikosti až 300 MB. Stačí je přetáhnout do okna s konverzací. Odpovídat rychle na zprávy můžete vtipnými reakcemi nebo lze upoutat něčí pozornost pomocí @zmínek. Pokud si zapnete funkci "rozostření pozadí", tak se za Vámi pozadí okamžitě jemně rozostří, takže v centru pozornosti zůstanete jen vy. 

WhatsApp (https://www.whatsapp.com/?lang=cs)

Aplikace WhatsApp Vám přináší rychlé, jednoduché a bezpečné posílání zpráv a volání zdarma. K dispozici je na telefonech po celém světě. WhatsApp využívá k posílání zpráv internetové připojení Vašeho telefonu, můžete se tedy vyhnout poplatkům za SMS zprávy. Můžete se také spojit ve skupinových chatech a sdílet zprávy, fotografie a videa až s 256 lidmi najednou. Oznámení jednotlivých skupin lze zcela ztlumit nebo si nejrůzněji přizpůsobit jejich nastavení a každou skupinu si můžete také pojmenovat. 

Díky hlasovým hovorům můžete komunikovat zdarma. Bezplatné jsou také videohovory, takže si můžete popovídat tváří v tvář ve chvílích, kdy hlasové hovory či textové zprávy prostě nestačí. Hovory a videohovory této aplikace využívají namísto minut v rámci Vašeho paušálu internetové připojení Vašeho telefonu. Nemusíte mít tedy strach z drahých poplatků za volání. 

WhatsApp pro web a pro počítač Vám umožňuje snadno synchronizovat všechny své chaty s počítačem a pohodlně tak chatovat na libovolném zařízení. Posílat lze i soubory PDF, dokumenty, tabulky, prezentace a další soubory, aniž byste se museli obtěžovat s e-maily nebo aplikacemi pro sdílení souborů. Můžete posílat dokumenty o velikosti až 100 MB. Snadno tak komukoli doručíte to, co potřebujete.

Whereby (https://whereby.com/)

Whereby je oproti ostatním online nástrojům jednodušší a má méně funkcí. Ke klasickému video setkávání však zcela postačí. Whereby funguje v internetovém prohlížeči a registrace probíhá přes jakýkoliv email. Následně Vám ve free verzi umožní založit jednoduchou soukromou místnost, kam můžete pozvat maximálně 4 další uživatele.

Potřebujete vidět slovíčka napsaná, abyste si je lépe zapamatovali? Pro všechny tyto platformy je samozřejmostí možnost sdílení obrazovky a chatování během videohovoru, což výuku značně usnadňuje a částečně nahrazuje tabuli. Zároveň všechny zajišťují soukromí, tzn. do Vašeho hovoru, skupiny nebo místnosti se dostane jen ten, koho tam pustíte.

Zoom (https://zoom.us/)

Zoom je aktuálně asi nejpopulárnějším z videokonferenčních nástrojů. Zoom je software primárně sloužící k online poradám, tedy k situacím, kdy potřebujeme kvalitně propojit obrazem, zvukem i chatem několik lidí. Je to častá a oblíbená volba velkých i menších korporací.

Studenti si nemusí nic instalovat, ani si vytvářet účet. Pro přístup jim stačí si v prohlížeči otevřít odkaz, který jim lektor zaslal. Mohou se tak k výuce připojit podle potřeby z počítače, tabletu i telefonu. V základní verzi je Zoom na neomezenou dobu bezplatný. Hlavním omezením bezplatné verze je z pohledu výuky maximální délka 40 minut u skupinových videohovorů (hovory 1 na 1 časové omezení nemají). 

LETNÍ KURZY 2024

Právě probíhá zápis! Neváhejte a vybírejte z naší nabídky! 


  • ceny již od 1820 Kč (bez DPH)
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • kurzy začínají v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2024

PODZIMNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat podzimní kurz! Vyberte si z naší nabídky!


  • ceny již od 3520 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/od 3740 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3960 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 220 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • podzimní kurzy začínají v týdnu od 16. 9. do 20. 9. 2024

SLEVY & BENEFITY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji!

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 25 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00
Česká republika

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

esp-olomouc@email.cz

FACEBOOK